Latin Passion

Treener

Lilian Kadaja-Saarepuu

Tantsumaailm on minu elu osa olnud lapsepõlvest saadik.

Mul on seljataga enam kui 10-aastane tantsusportlase karjäär Eesti meistritiitlitega ladina- ja standardtantsudes.

Tantsuõpetamise kogemust on kogunenud üle 20 aasta – olen õpetanud tantsimist nii lastele kui täiskasvanutele. Olen läbinud arvukalt õpetamisega seotud koolitusi ja tantsutreeneri kursusi sh olen sertifitseeritud Brasiilia zouki õpetaja (K&L Teachers Training). Olen sooritanud MAC projekti eksamid Pariisis st olen ainus Alex de Carvalho Brasiilia zouki õpetamise metoodika sertifitseeritud õpetaja Baltimaades. Lisaks olen kvalifitseeritud kohtunik J&J tantsuvõistlustel.

Täiendades ennast erinevate tantsuõpetajate käe all nii kodu- kui välismaal, olen omandanud üle 20 tantsu, kuid nendest naudin üle kõige lambadast võrsunud Brasiilia zouki ja olen pühendunud Tartu zouki kogukonna edendamisele.

Seltskonnatantsude (5 standardtantsu ja 5 Ladina-Ameerika tantsu), salsa, bachata, Brasiilia zouki ja teiste tantsustiilide õpetamisel on mul aastate jooksul välja kujunenud oma metoodika, mille tulemusena õpilased kogevad, et tantsimine on lihtne ja loomulik.

Endise võistlustantsijana pean tantsutehnilisi baasoskusi väga oluliseks. Seetõttu olen tuntud nõudliku ja detailse õpetajana, kuid samas õpetan kihiti ja mänguliselt ning mulle on oluline oma õpilasi julgustada ja inspireerida – igas õpilases tuua välja tema potentsiaal ja suunata avastama maagilist tantsumaailma.

Kui on kõhe tunne tantsutundide ees, soovitan alustada eratundidest – mul ei jätku enam kahe käe sõrmi, et kokku lugeda neid toredaid inimesi, kes alustasid oma tantsuteekonda minu eratunnist ja avastavad nüüd julgelt tantsumaailma. Heldinult vaatan oma tantsuõpilasi tantsimas ja naudin nendega tantsimist tantsuõhtutel. Igaüks saab tantsimisest rõõmu tunda juba oma tantsuteekonna alguses.

Nii-öelda kõrvalhobiks on mul tantsukoreograafiate loomine, seda eriti pruutpaaridele.

Minu tantsutundides saab kogeda nii drilli kui tralli. Tantsimiseni! 😊

Õpilased minust:

✨ „Meeldib professionaalsus, täielik kohalolu, seletab kõik detailideni lahti, lihvib detaile kuni õigesti välja tuleb. Kõik sammud on loogilised ja tuletatavad. Positiivsus ja kannatlikkus. Mulle meeldib kõrge latt ja selle alla ei kummardu krooniga tantsija, säilitab alati väärikuse. Tulemused on alati garanteeritud! ❤️“

✨ „Väga tore ja rõõmsameelne õpetaja. Detailidele orienteeritud ja igapäevaste asjade kaudu annab edasi keerulisi tantsu nüansse.“

✨ „Kuna zouk on juba iseenesest minu meelest kõige tehnilisem tants ja seletatakse tavaliselt rohkem lahti, siis mind juba köidab see detailsus. Ja Lilianile meeldib ka viimseni lihvida, seni kuni õpilastel selge. Meeldib just see, et ta arendab ideed edasi, et mida saab ühest liigutusest veel luua. Arendab mõtlemist, ei õpeta pelgalt kombinatsioone, mida on lihtne hiljem ära unustada, juhul kui ei harjuta. Inimlikkus ka muidugi, ta on positiivne, sõbralik, aitab alati kõiki nii palju kui võimalik.“

Ja veel:

Tänapäeva inimene vajab kohalolu, loomingulisust, liikumist, suhtlemist, kuuluda kuhugi – meie tantsukommuunis saab seda kõike nö mitu-ühes.

Tantsima õppimine võib olla väga tervendav – õpid tunnetama oma keha, avastama mida suudad, mis paneb kõhklema, mis annab eduelamuse jne. Paljud elusfilosoofiad on ülekantavad tantsimisele ja vastupidi – Elu on tants ja tants on elu!

Huvi korral saab kuulata minu mõtisklusi tantsuteemadel ühe vahva tantsijaga. Räägime Brasiilia zouki võludest, mida ikkagi tähendab tantsimises juhtimine ja järgimine, kombinatsioonide vs põhiliigutuste kombineerimise õppimisest ning kuidas tantsust siirast rõõmu tunda.

Spotify: https://open.spotify.com/episode/733ygNb5FzOR1CJHD6rHco
Youtube: https://youtu.be/WYqQoTEUcVw

Book a private dance class!

Experience personalized instruction and bring your skills to the next levels!

Info & registration
Lilian annab hetkel järgnevaid tantsutrenne:

Salsa A2 “La Tortuga”

teisipäev 19:30, neljapäev 19:30

Brasiilia zouk

teisipäev 20:30, neljapäev 20:30

Täesti algajad on teretulnud!