Korduma Kippuvad Küsimused

Kindlasti on teil palju küsimusi ladina tantsude kohta. Loodetavasti leiate oma küsimustele vastused sellelt leheküljelt. Lisaküsimuste korral palun võtke meiega ühendust!

Miks ma peaksin hakkama tantsima?

Ladina tantsud on lõbusad ja kergesti õpitavad. Nende õppimine ei nõua mingeid eeltingimusi ei painduvuse ega tugevuse osas, nii et igaühest võib mõne kuuga saada hea tantsija sõltumata tema taustast ja vanusest.

Samuti on ladina tantsudega tegelemine heaks südame-veresoonkonna treeninguks, muudab tugevamaks sinu jalad, tugilihased ja selja ning suurendab kehatunnetust ja paindlikkust.

Lisaks kohtud sa lõbusate inimestega erinevatelt elualadelt, kes kõik jagavad sama huvi tantsimise vastu.

Kas ma olen liiga vana tantsima õppimiseks?

Tantsimise juures üks kõige paremaid asju on see, et see ei ole vanusega seotud.

Meil on olnud õpilasi alates 16. eluaastast kuni 60+, enamus õpilasi on 20ndates, 30ndates aastates. Seni kuni sul pole probleeme liikumisega, võid sa õppida tantsima.

Kui kaua võtab tantsima õppimine aega?

Inimesed õpivad erineva kiirusega ning see sõltub, kui kiiresti sa suudad õppida ja kui palju aega sa pühendad harjutamisele. Sa võid käia paljudes tundides mitmete aastate jooksul, aga kui sa ei harjuta lisaks juhendatud tundidele, siis on omandamise protsess palju aeglasem.

Nii nagu mistahes uute oskuste omandamisega, võtab ka ladina tantsude õppimine aega. Et tantsida, peab keha harjuma uute liigutustega, juhtimise ja järgnemisega, partneritunnetusega ning kõrva peab harjutama musikaalsusega.

Meie eesmärk on teha sinu õppimiskogemus lõbusaks ja nauditavaks, et sa areneksid kiiresti, pakkudes palju võimalusi tundides õpitu praktiseerimiseks.

Mul puudub varasem tantsukogemus. Kas mul tekib probleeme tantsima hakkamisel?

Ära muretse. Just nagu sinul, pole enamusel meie õpilastest varasemat tantsukogemust.

Meie algajate kursused on struktureeritud algajatele selge samm-sammulise õpetusega, mida teha ja kuidas liikuda, iga samm eraldi. Natukese harjutamise ja kannatlikkusega oled sa suuteline tantsima juba oma esimese tunni lõpuks.

Mis on vahet Tase 1, Tase 2 jne?

Tase 1 on esimene tase, millest sa peaksid alustama. Me pakume ka sissejuhatavat kursust, kus me õpetame paaristantsimise põhialuseid. Samuti pakume Tase 1 lisatunde tantsutehnikas ilma partnerita (soolo).

Kui sa oled läbinud Tase 1, võid jätkata Tase 2 mistahes saadaval olevates paaristantsu tundides ning sealt juba liikuda edasi Tase 3, Tase 4 ja 5.

Kui sa oled varem mujal õppinud Salsat või Bachatat ning tahaksid teada, mis tasemel liituda, siis tuleb vaid kokku leppida aeg 5-minutiliseks proovitantsuks stuudios meie treeneritega. Aja kokku leppimiseks võta meiega ühendust e-maili või Facebook’i kaudu.

Kas mul on vaja tantsupartnerit, et tundides osaleda?

Ei ole vaja!

Kõik on teretulnud, olgu siis kas üksinda, sõpradega või partneriga. Meie tundides õpetatakse läbi partnerivahetuse (rotatsiooni), mis tähendab, et iga paari minuti tagant tuleb roteeruda ja tantsida järgmise partneriga. Selline süsteem aitab sul kiiremini parandada oma tantsuoskust ning lisaks kohtud sa paljude toredate inimestega.

Siiski selleks, et kõik saaksid trenne nautida, peame me jälgima, et meeste-naiste arv oleks enam-vähem võrdne. Kui näiteks naisi on liiga palju, olge aktiivsed kutsuma juurde oma meestuttavaid, et meeste-naiste arvu võrdsustada.

Ma tulen koos oma kallimaga. Kas ma pean tantsima teiste inimestega?

Meie tantsustuudio pakub erikursust neile paaridele, kes ei soovi tundides partnereid vahetada. Kui soovid osaleda tunnis ja veeta mõnusalt ja lõbusalt aega vaid oma kallimaga, siis see kursus on just sulle.

Kuidas ma registreerun kursusele?

Et tundidesse registreeruda, tee endale veebilehel konto. Kui oled registreerunud kasutajaks, saad valida kursuseid vajutades nupule „Registreeru“.

Maksta saad kursuste eest krediitkaardiga või Eesti netipanganduse kaudu.

Miks on mõne kursuse juures kirjas “Hetkel on registreerimine avatud vaid meestele/naistele”?

Meie partnertantsu tundides anname endast parima, et hoida meeste-naiste suhet enam-vähem võrdsena, sest nii saavad kõik võimalikult palju harjutada. Sel põhjusel blokeerib veebileht ühe soo jaoks registreerumisvõimaluse ning ootab kuni vastassoost tantsijad registreeruvad ning gruppi tasakaalustavad.

Kui sul on raskusi kursustele koha leidmisega, on parimaks lahenduseks kutsuda enda vastassoost sõbrad samuti osa võtma. Näiteks soovita meie tantsukooli sotsiaalmeedia kaudu!

Kas ma võin lihtsalt ilmuda tundi ja maksta kohapeal?

Kui on veel vabu kohti, siis oled teretulnud tundi ja saad maksta kohapeal (aktsepteerime nii sularaha kui kaardimakset). Kuid kui osalejaid on juba liiga palju, siis ei saa me garanteerida, et saad tunnis osaleda.

Et vältida pettumust ja ilmaaegu kohaletulekut, me siiski soovitame eelnevalt registreeruda tundidesse, milles sa soovid osaleda.

Mis riideid ma peaksin trennis kandma?

Põhimõtteliselt võid kanda misiganes tundub sulle mugav ning laseb sul vabalt liikuda. Paljud inimesed tulevad meie tundi otse töölt ja tunnevad end hästi tantsides samades riietes, teised eelistavad kanda sportlikumat riietust. Kui oled just alustanud tantsimisega ja käid algajate või kesktaseme tundides, võid tulla oma igapäevases riietuses.

Mõned treeningud nõuavad suuremat füüsilist pingutust (nt Salsa või ladina tehnika kesk- või edasijõudnute tasemel, Reggaeton). Nendes tundides on soovitav olla spordi- või tantsuriietuses.

Millised kingad võiksid olla?

Esimestesse tundidesse me soovitame tulla madalate sisejalatsitega/sussidega, mis hõlbustavad pöörete tegemist. Naistel, kes kannavad kontsakingi, palume kasutada kontsakaitsmeid, et mitte rikkuda tantsupõrandat.

Tantsupõrandal ei tohi olla välisjalanõudega. Kindlasti on vaja kingi vahetada stuudiosse sisenemisel. Algajate tasemel ei ole väga vaja jalanõude pärast muretseda, kuid kui hakkate tegema pöördeid ja spinnpöördeid kesk- või edasijõudnute tasemel, võiks jalas olla korralik tantsuking.

Meie tantsustuudio kaudu saab osta harjutamiseks tantsukingi mõistliku hinna eest. Küsi õpetajatelt infot selle kohta.

Kas te tulete õpetama ka minu eraüritusele/ firma üritusele/viimast-päeva-vallalise peole?

Muidugi! Meile meeldivad eriüritused ning me hea meelega pakume tantsutundi spetsiaalselt teie ürituse jaoks.

Kas te pakute eratunde?

Jah. Kui sa eelistad õppida eraviisiliselt (üks-ühele keskkonnas) või vajad natuke lisaõpetust, küsi eratunde.

Ei ole paremat ega kiiremat viisi parandada oma tantsuoskust kui eratunnis. Seal saad kogu õpetaja tähelepanu, mis võimaldab sul õppida omas tempos.

Registreeru oma e-maili aadressiga